Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Poznávací zájezdy 2019 > Francie > Provence

Poznávací zájezdy - Francie - Provence 2019

Provence , kraj sladce vonících levandulových polí, tisícileté historie a kultury, v níž se odrážely nejrůznější vlivy, patří k nejoblíbenějším cílům poznávacích zájezdů. Skutečně je co poznávat: antické památky v Orange a Arles, středověká opatství, divoká příroda strží řek Verdon , Loup a Ardeche , laguny a pobřežní lužiny v Camargue , krásná středověká města - Avignon, Aix-en- Provence , památky UNESCO, půvabné vesničky, zátoky a letoviska na Azurovém pobřeží . Lze absolvovat i poznávací zájezdy spojené s cestami za uměním a vydat se po stopách četných malířů, které krajina Provence inspirovala ( van Gogh , Cézanne, Matisse, Picasso, Renoir). To vše a mnohem víc nabízejí poznávací zájezdy do Provence .
Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Poznávací zájezd - Francie - Provence - sběr květů levandule
Poznávací zájezd - Francie - Provence - sběr květů levandule Poznávací zájezd - Francie, Provence, most u Arles který maloval Vincent van Gogh Poznávací zájezd - Francie - Provence - antický Pont du Gard, postaven roku 19 a užíván až do 19,.stol., přiváděl vodu do Nimes, 49 m vysoký a 275 m dlouhý Poznávací zájezd - Francie - Provence - trh Poznávací zájezd - Francie - Provence - Orange, římský Vítězný oblouk z 20 n.l. Poznávací zájezd - Francie - Provence - Avignon - most Pont St. Benezet z 12.stol., v 17.stol. rozlomen a částečně zničen Poznávací zájezd - Francie - Provence - Parc Natural Camargue,  zdejší rasa bílých koní Poznávací zájezd - Francie - Provence - Arles, aréna z 1.stol př.n.l., původně 3patrová. Poznávací zájezd - Francie, Provence, Arles, portál St. Trophime, detail Poznávací zájezd - Francie, Provence, vrchol Ste Victoire Poznávací zájezd - Francie - Provence - Roussillon, bauxitové skály, naleziště malířských hlinek Poznávací zájezd - Francie - Provence - Antibes Poznávací zájezd - Francie - Provence - Grasse, destilační kolony v parfumérii Poznávací zájezd - Francie - Provence - Arles
Využijte slevy na zájezdy 2019.

|Zpět|

Poznávací zájezdy Francie - Provence 2019 - výpis zájezdů:

Vyberte jinou oblast Francie:


Francie - Nice, večerní bulvár Quai des États
7denní poznávací zájezd, doprava autokarem | Poznávací zájezdy Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

21.9.19 - 27.9.19
10 990,-
10 790,-
091-023 LM
Francie - Nice - Promenade du Paillon, 2010-3, M.Pena, vodní zrcadlo
6denní poznávací zájezd, doprava letecky | Poznávací zájezdy Francie
Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha-Nice-Praha, dopravu autobusem po Francii, 5x hotel (2lůž. pokoje) se snídaní, průvodce, pojištění CK

22.9.19 - 27.9.19 19 790,- 091-024 ppt
Využijte slevy na zájezdy 2019.

Poznávací zájezdy Francie - Provence 2019 vybrané články:

Gastronomie Provence

Gastronomie Provence je založena na olivovém oleji, zelených bylinkách (provensálském koření), citronech, rajčatech a česneku. Těchto 5 základních surovin najdete v každém provensálském jídle. V Provence se jinak hodně jedí ryby a plody moře, ale i maso v lehčích úpravách a čerstvé sýry často kozí a spousta salátů. Na poznávacích zájezdech do Provence se jistě najde příležitost seznámit se s touhle chutnou a zdravou kucbyní.

Národní park Port-Cros

Tento nejmenší francouzský národní park (35 km2) byl prvním mořským národním parkem Evropy. Leží na Hyérském souostroví (Iles d´Hyères) asi 15 km od pobřeží Riviéry mezi Toulonem a St.Tropez. Kromě ostrovů Port-Cros a Porquerolles a skalnatých ostrůvků Bagaud, Gabinière a Rascass patří k národnímu parku i moře do vzdálenosti asi 600 m od pobřeží. Okolní moře dosahuje hloubky až 90 metrů. Jižní okraj ostrova Port-Cros tvoří srázné skalnaté útesy. Tento národní park můžete poznat na poznávacích zájezdech CK GEOPS do oblasti Provence a Azurového pobřeží.

Horské vesnice Provence

Specialitou Provence jsou mimo jiné též villages perchés – vesnice ve vnitrozemí umístěné na skalnatých vrcholech jako orlí hnízda, často vystavěné stupňovitě do několika pater, někdy do spirály. Některé malebné můžete vidět na poznávacích zájezdech do Francie od CK GEOPS.

Vinařská oblast Údolí Rhôny

Na této tepně Francie, která spojuje jih a sever se vždy rodilo výborné víno. Převládají zde odrůdy Syrah (dýmová vína s chutí po ostružinách), Grenache (červená vína s chutí po jahodách a třešních) a Viognier a vína z nich jsou lahodná a mají v sobě žár slunce, které září na bleděmodrém nebi vysoko nad vinohrady. Seznamte se s nimi na poznávacích zájezdech do Provence nebo oblasti údolí Rhôny.

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 1357/10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny