Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Poznávací zájezdy 2019 > Rakousko > ZILLERTÁLSKÉ ALPY, JEZERO ACHENSEE A ÚDOLÍ ALPBACHTAL - s Alpbachtalskou slevovou kartou

919-19 - ZILLERTÁLSKÉ ALPY, JEZERO ACHENSEE A ÚDOLÍ ALPBACHTAL - s Alpbachtalskou slevovou kartou

Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-707 14.07.19 20.07.19
9 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu a depandanci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi, Albachtalskou kartu, průvodce. Albachtalská karta zahrnuje bezplatné použití lanovek 3., 5., 7. den a návštěvu koupališť

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

1.500 Kč - 1lůž. pokoj
224 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Tento zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčí a nejfotogeničtější oblasti rakouských Alp . Zillertálské Alpy i vedlejší Tuxerské Alpy mají působivou kulisu ledovců i dravých řek, jezero Achensee je romanticky obehnáno horami. Zájezd Vám zpříjemní „Albachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Albachtal zdarma.

VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách, dále Plzeň a po trase, noční přejezd do Rakouska

2.den

2. den: příjezd k jezeru Achensee , které leží pod horskou skupinou Rofan. V případě hezkého počasí možnost výjezdu lanovkou Erfurterhütte a odtud horskou cestou okolo jezera Grubasee na Rofanspitze (2 259 m). Variantně z městečka Maurach výlet podél jezera Achensee

3.den

3. den: Alpbach – výjezd lanovkou k chatě Begrest. Hornboden a pěší výlet malebnou Panoramatickou cestou pod vrcholy Wiedersbeger Horn a Standkopf a zpět k lanovce

4.den

4. den: celodenní výlet do srdce krásných Zillertálských Alp . Výlet od přehrady Schlegeisspeicher malebným údolím s říčkou a vodopády na hraniční sedlo s Itálií Pfitscher Joch (2 248 m.) a k chatě Rif. Passo Di Vizze – krásné pohledy na italské Alpy

5.den

5. den: Niederau – výjezd lanovkou Markbachjochbahn ke stejnojmenné chatě a pěší okruh kolem vrcholu Roßkopf s krásnými výhledy. Cestou možnost posezení u Anton-Graf-Hütte nebo Roßkopfhütte. Pro zdatnější výstup na Roßkopf (1731 m.)

6.den

6. den: výlet do oblasti Tuxer Voralpen. Středisko Hitertux. Možnost výjezdu lanovkou do výšky 3 270 m. na vyhlídkovou plošinu na ledovci. Výlet z 1. mezistanice lanovky na vyhlídku Tuxer Joch (2 310 m.) a údolím Weitental do Hintertuxu. V průběhu cesty krásné výhledy na údolí Tuxer Tal a vrcholy s ledovci dosahující výšky přes 3 000 metrů

7.den

7. den: výjezd lanovkou z Reithu na Reither Kogel, cesta přes Gumpoltkopf k Hechenblaikenalm a Kohlgrubenalm a dále k horské stanici Wiedersbergerhornbahn, sjezd lanovkou do Alpbachu (doba chůze cca 3,5 hodiny). Při špatném počasí procházka romantickou soutěskou Tiefenbach-Klamm. Příjezd v nočních hodinách

Doprava

dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo). Doporučujeme se do autobusu pohodlně obléci, protože jízda do Rakouska je přes noc.

Ubytování

zajištěno v hotelu/pensionu nebo jeho depandanci Michaelerhof*** v Radfeldu. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, TV.

Stravování

5x polopenze. Snídaně jsou formou bufetu, večeře servírované. Nápoje nejsou v ceně večeří, klienti si je hradí na místě sami.

Orientační ceny vstupného

Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na počasí a individuálním výběru každého klienta.

V ceně Alpbachtalské karty jsou zahrnuty lanovky a koupaliště 3., 5. a 7. den programu. Program připravován podle platnosti karty 2017.

Lanovky, na které se nevztahuje karta:
Lanovka Rofan - 21 € zpáteční.
Lanovka Hintertux - 36 € zp. všechny 3 úseky, 1. úsek nahoru – 11 €.

Celkem doporučujeme na další lanovky a vstupy cca 55 €.
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Informace

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné bytelnější boty na turistiku (zájemci o náročnější výlety pohory, teleskopické hole). Túry jsou v délce kolem 5 - 6 hod., po poradě s vedoucím zájezdu lze zvolit lehčí variantu. Teplé oblečení vč. čepice a rukavic, doporučujeme nepromokavou větrovku a dlouhé kalhoty, svetr nebo mikinu, plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, deštník, pláštěnka. Základní léky - acylpyrin, endiaron apod. a léky trvale užívané. Pro zájezdy na hory doporučujeme dobře vybavenou osobní lékárničku s náplastmi, obvazy, elastickým obinadlem, jodisolem, léky proti bolesti, mastí proti bolesti.

Zabalení zavazadel
Doporučená zavazadla: kufr, batoh, brašna, krabice. Zakázané zavazadlo - krosna s konstrukcí (konstrukce nebude naložena).

Pěší trasy
1) Achensee – Erfurterhütte – Rofanspitze tam a zpět stejnou cestou: 2 x 4,1 km a tam 2 hod. 15 min. chůze, zpět 1,5 hod. chůze, tam 570 metrů stoupání, 140 metrů klesání, zpět 140 metrů stoupání, 570 metrů klesání.
2) Hornboden – Panoramatická cesta: 8,6 km a 3,5 hod. chůze, 570 metrů stoupání, 570 metrů klesání.
3) Schlegeisspeicher – Pfitscher Joch – Rif. Passo di Vizze: var. tam a zpět stejnou cestou – 2 x 6,2 km a tam 3 hod. chůze, zpět 1 hod. 45 min. chůze, tam 570 metrů stoupání, 100 metrů klesání, zpět 100 metrů stoupání, 570 metrů klesání. Var. okruh – tam 6,2 km a 3 hod. chůze, 570 metrů stoupání, 100 metrů klesání, zpět
3 hod. 15 min. chůze, 450 metrů stoupání, 930 metrů klesání, tato var. jen po domluvě s průvodcem a s ohledem na časové podmínky, je náročnější.
4) Markbachjochbahn Hütte – okruh + Rosskopf: 5 km,
2 hod. 15 min. chůze, 350 metrů stoupání, 90 metrů klesání.
5) Hintertux – 1. mezistanice – Tuxer Joch a do Hintertuxu: 4,1 km a 1 hod. 15 min. chůze, 100 metrů stoupání, 630 metrů klesání.
6) Reither Kogel – Gumpoltkopf – Kohlgrubenalm - Widersbergerhornbahn: 10 km a 4,5 hod. chůze,
1000 metrů stoupání, 300 metrů klesání.

Zajímavé informace:

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

Zpět na seznam zájezdů | GEOPS 2017 úvodní stránka | TISKNOUT
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 1357/10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny