Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018, 2019 > Poznávací zájezdy 2018, 2019 > Rakousko > Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet 2019

A147-19 - Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet 2019

Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-259 30.05.19 02.06.19
7 990,-
Objednat
091-260 05.09.19 08.09.19
7 990,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
Základní cena zahrnuje

dopravu vlakem do Grazu a zpět (Railjet Economy), 3x hotel, 3x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, třídu Business ve vlaku Railjet, příp. pobytové taxy, veškeré vstupné, železniční jízdenky při cestování po Štýrsku (na vstupné a jízdenky 90 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje.

Příplatky

2.100 CZK - 1lůžkový pokoj
480 CZK - večeři
128 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Zažijte rakouské Štýrsko z neobvyklého pohledu, z oken vlaku. Čekají na vás údolí, kam autobus nezajede, pohledy, které jinak neuvidíte, nejstarší horská železnice světa Semmering. Poznáte krásy a památky historického zemského města Štýrského Hradce či Weizu a také překrásnou přírodu, zejména Medvědí soutěsku . Ideální pro milovníky vlaků a vláčků všeho druhu. Zájezd je vhodný pro skupinu do 30 osob.

Rakousko - až do Grazu vás doveze tenhle atraktivní fesál - Railjet (foto L.Zedníček)
Rakousko - až do Grazu vás doveze tenhle atraktivní fesál - Railjet (foto L.Zedníček) Rakousko - Štýrsko - Štýrský Hradec (Graz), Kunsthaus, také nazývaný Friendly Alien (Přátelský mimozemšťan) má zobrazovat živou hmotu, dokončen 2003, arch. P.Cook a C.Fournier, stálá výstavní síň Rakousko - skanzen Stübing - stodola z Wenigzell (č.32), 1834 a kříž z Prätis Rakousko - Štýrsko - Štýrský Hradec (Graz) - Landhaus (Zemský dům),renesanční arkády, 1657,  Domenico dell´Allie Rakousko - Semmeringbahn, horská železnice z Gloggnitz do Mürzzuschlagu, 41,7 km dlouhá  (Wiki-H.Ortner) Rakousko - Vídeň - Hauptbahnhof, hlavní vstup  (Wiki-darkweasel94) Rakousko - Medvědí soutěska, skály a voda Rakousko - Štýrský Hradec - Mauzoleum Ferdinanda II., 1614-38 ve stylu manýrismu Rakousko - Štýrsko - Štýrský Hradec (Graz), Uhrturm (Hodinová věž), symbol města, 1560, původně pouze hodinová ručička, později přidaná minutová ručička menší Rakousko - rychlovlaky Railjet vyrábí firma Siemens, max. rychlost 230 km/h, hmotnost jednotky 330 tun, u rakouských drah jich jezdí 60 kusů (foto J.Zedníček) Rakousko - Štýrsko - naučná vinařská stezka Silberberg Rakousko - Semmeringbahn - při slavnostních příležitostech lze vidět i tuhle parní krasavici (Wiki-H.Ortner) Rakousko - Medvědí soutěska, jedna ze 164 lávek na trase Rakousko - Štýrsko - Graz, Luegg-Haus, bohaté štukové ozdoby na fasádě Rakousko - Semmeringbahn - Rumplertunnel (Wiki-Haeferl) Rakousko - Štýrský Hradec 093 - Murinsel, interiér stavby tvaru mořské lastury, 50x20 m Rakousko - Breitenstein - Semmeringbahn - Krausel-Klause-Viadukt (Wiki-Haeferl) rakousko - Štýrsko - Graz, Hauptplatz s památníkem arcivévévody Jana a radnicí Rakousko - jídelní vozy Railjet nabízejí i českou kuchyni (foto L.Zedníček) Rakousko - Štýrsko - skanzen Stübing -  seník (č.65), St. Anton im Jaufental, jižní Tyroly Rakousko - Vídeň - Hauptbahnhof, vybudováno 2009-14 (Wiki-OBB399) Rakousko - Štýrsko - Graz, Glockenspiel, vždy v 11, 15 a 18 tančí štýrský hospodář a hospodyně Rakousko - Medvědí soutěska
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd komfortním rychlovlakem RAILJET z Prahy ráno po 6:00 (dále nástup v Pardubicích, v Brně nebo Břeclavi) do Rakouska , cesta do metropole Štýrska - ŠTÝRSKÝ HRADEC / GRAZ , během jízdy přes Rakousko impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof, přejezd přes Alpy po technickém zázraku postaveném v 19. století - nejstarší horské železnici světa Semmering s 15 tunely a 16 viadukty - UNESCO, velkolepé výhledy do alpských údolí a soutěsek, odpoledne příjezd do ŠTÝRSKÉHO HRADCE , ubytování, procházka historickým centrem města na řece Mur, radnice, zvonkohra, palác s nádherným gotickým schodištěm, hodinová věž s vyhlídkami, středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí

2.den

2. den: fakultativně výlet za turistikou (s průvodcem): jízda vlakem do obce MIXNITZ a odtud pěšky k Medvědí soutěsce nebo-li „Bärenschützklamm“, turistika v úzké skalní soutěsce (chráněná přírodní památka), dolomitové skály, vodopády, dřevěné mosty, žebříky, pěnící voda, pozoruhodná květena, možnost procházek do okolí a občerstvení v tradiční horské chatě (místní kuchyně) a pro zdatné výstup na horu Hochlantsch, anebo v případě horšího počasí regionálním vlakem do STÜBINGU ,prohlídka největšího rakouského skanzenu s řadou budov ze všech spolkových zemí i z jižního Tyrolska , ukázky řemesel, potom návrat vlakem do ŠTÝRSKÉHO HRADCE s možností individuální návštěvy galerií a muzeí

3.den

3. den: přejezd po regionální železnici do štýrského města WEIZ s barokním centrem a bohatou historií a nostalgická jízda historickým parním vlakem po trati Feistritztalbahn krásnou krajinou s lesy do městečka BIRKFELD. Anebo celodenní pobyt ve ŠTÝRSKÉM HRADCI - GRAZU , návštěva muzeí a galerií, atmosféra ulic, fakultativně společná večeře v jedné z místních restaurací (místní gastronomie)

4.den

4. den: přejezd tramvají na kraj Štýrského Hradce k výstavnému zámku EGGENBERG, sídlu slavného rodu Eggenbergů, který v 17. století sídlil i v jižních Čechách, prohlídka, barokní interiéry, malované stropy a velká zahrada s historickými odrůdami růží, přesun na nádraží ve Štýrském Hradci , odjezd opět komfortním vlakem Railjet zpět do ČR s možným výstupem v Brně nebo Pardubicích, příjezd do Prahy kolem večer

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuální dopravní situace. Zájezd poskytuje mnoho nevšedních zážitků a program se tvoří dle skutečnosti a jízdních řádů předcházejícího roku.Jedná se ale o jedinečné trasy a může dojít během roku k úpravám jízdních řádů, CK zajišťuje v takovém případě náhradní program.

Doprava

rychlovlakem Railjet z Prahy a zpět, po Štýrsku místními železnicemi
V základní ceně je běžné jízdné (třída Economy) pro Railjet. V případě zájmu o lepší třídu Business se cena může lišit podle data objednávky a nelze ji proto pevně určit dopředu. Případný rozdíl v ceně bude doúčtován.

Ubytování

3x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování ve Štýrském Hradci umožňuje variantní program a individuální vyžití ve městě.

Stravování

3x snídaně v ceně, možnost večeře 3. den za příplatek. Ostatní stravování individ. v rámci programu nebo na doporučení průvodce.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

ŠTÝRSKÝ HRADEC ( GRAZ ): vstup do galerie moderního umění (Kunsthaus) 8 €, vstup do zbrojnice 8 €, výjezd výtahem 1,15 € nebo lanovkou 2,50 €, úschovna zavazadel 2,5-3,5 €
STÜBING : skanzen Stübing 10 €
Medvědí soutěska : vstupné 4 €
Zámek Eggenberg: prohlídka 11,50 €, pouze zahrady 2 €
Většinou lze získat skupinovou slevu a také slevy na karty ISIC, ITIC

Kapesné

Doporučujeme na vstupy a místní dopravu 90 €, další kapesné dle vlastního uvážení.

Výlety

Ubytování přímo v centru Grazu , umožňuje variabilitu programu a možnost některé výlety vynechat a udělat si vlastní program v Grazu .

Zajímavosti

Skanzen Stübing
Největší skanzen Rakouska. V rozsáhlém areálu najdete venkovská stavení ze všech rakouských spolkových zemí, ačkoliv daleko nejvíc je jich ze Štýrska - obytná stavení i celé statky, hospodářské budovy, pazderny (budovy, kde se zpracovával len), mlýny, sýpky, venkovní pece, sušárny, stodoly, venkovský krámek, škola... Všechno doplňují zahrádky i políčka a pasoucí se dobytek, takže vesnice vypadají jako živé.

Zajímavé informace:

Vlakem za poznáním - Rakousko

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Níže jsou komentáře k Rakousku, jedné ze zemí kam můžete vyrazit díky naší sekci vlakových zájezdů.

Vína ze Štýrska

Vína ze Štýrska pocházejí z vinařského regionu o rozloze asi 3584 ha a dělí se do 3 vinařských oblastí : Jihovýchodní Štýrsko, Západní Štýrsko a Jižní Štýrsko. V poslední době tvoří čím dál tím větší konkurenci rakouským vínům z oblasti Wachau.

Rakouská vína a vinařství v Rakousku

Hlavní informace o vinařství v Rakousku, které vám mohou být užitečné na zájezdech za vínem a gastronomií. Vína našeho jižního souseda u nás nejsou příliš známá ani jich nebývá mnoho běžně k sehnání v obchodech, ačkoliv tu má vinařství dlouhé tradice a také velmi dobrou úroveň, ať už se jedná o vína z údolí Wachau, údolí Kamptal, kraje Weinviertel či ze Štýrska.

Gastronomie Rakouska

Přehled gastronomie Rakouska - některá nejobvyklejší jídla, regionální produkty, vína a některé gastronomické zajímavosti.

Rakousko, památky UNESCO

Přehled památek zapsaných na Seznamu kulturního dědictví UNESCO na území Rakouska.

aktuálně: věrnostní slevy , Cestovatelské puzzle po Francii a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

Zpět na seznam zájezdů | GEOPS 2017 úvodní stránka | TISKNOUT
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny